VIDEO Ach jo. Takto dopadla krásná Paříž

Napsal Cznews.bloger.cz (») 29. 9. 2016, přečteno: 1893×
cznews-bloger-cz/image.jpg

Paříž je stejně jako Berlín, Londýn nebo Amsterdam považována za multikulturní metropoli. Podle aktuálních odhadů nejméně čtvrtinu zdejší populace tvoří osoby narozené mimo území Francie. Jak ukazuje video, jež koluje internetem, v devatenáctém okrsku to vypadá v ulicích jako v Africe.

Popisek: Francie zažívá zničující povodně. Takto vypadá Seina a její břehy v centru Paříže, jinak druhá nejdelší řeka v zemi galského kohouta. V noci z pátku na sobotu má její hladina kulminovat.

Autor více než tříminutového videa se prochází několik set metrů po Avenue de Flandres, která patří k hlavním tepnám devatenáctého okrsku Paříže. Právě zde se soustřeďuje početná komunita ze subsaharské Afriky a záběry jasně dokazují, že Paříž se v této části podobá spíš africkým než evropským metropolím. Na chodnících polehávají afričtí migranti, podél silnice jsou vztyčeny stany a všude se válí hromady odpadků.

Afričané sedí na krabicích, špinavých dekách či přímo na zemi. Přímo vedle zaparkovaných aut živě debatují, popíjejí, jedí, zpívají nebo jen odpočívají po „dobře vykonané práci“. Místem se podle očitých svědků šíří nesnesitelný zápach a původní obyvatelé Paříže se do těchto končin svého města raději ani nevydávají. Tato skutečnost je ostatně z videa jasně patrná, protože se v záběrech prakticky „bílí“ Pařížané vůbec neobjevují.

Situace panující na Avenue de Flandres v blízkosti stanice metra Stalingrad je natočena skrytou kamerou, protože v místě se pohybující afričtí migranti o žádnou popularitu logicky nestojí. Místní úřady i policie jsou v podstatě bezmocné, protože jim chybí vůle a snad i pravomoci problémy řešit. Jen před několika málo dny sice proběhla policejní akce, jejímž cílem bylo improvizovaný uprchlický tábor zlikvidovat. Stovky uprchlíků se však vzápětí vrátily zase zpátky.

Na pomoc radnice se místní samospráva příliš spoléhat nemůže, protože socialistická starostka Paříže Anne Hidalgová stojí nepokrytě na straně uprchlíků. Před třemi týdny byla na její popud započata výstavba uprchlického tábora poblíž luxusní pařížské čtvrti, jež se nachází v blízkosti proslulého Bois du Boulogne (Bouloňského lesíka). Zdejší obyvatelé, mezi které patří například i choť exprezidenta Sarkozyho Carla Bruni, proti jejímu záměru hromadně podepisují petici.

https://youtu.be/TfIW2170WUA

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a jedenáct