Uprchlíci přináší do Evropy nebezpečné choroby,

Napsal Cznews.bloger.cz (») 1. 10. 2016, přečteno: 1411×
cznews-bloger-cz/13887.jpg

Vlcsnap-error123_2 Paraziti, masožravé bakterie. Uprchlíci přináší do Evropy nebezpečné choroby, varují němečtí lékaři.

 01. října 2016, 11:27

Berlín – Migrační krize a velké množství lidí, kteří do Evropy přichází, vyvolává obavy týkající se možného zdravotního rizika. A jak poukazuje německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung tyto starosti nesjou tak úplně liché. V Německu se totiž spolu s běženci objevily choroby, které tu již dříve byly vymýceny. A tamní zdravotní systém se dostává pod velký tlak.

 

 

Stejně jako se zvětšuje počet trestných činů a objevují se postoje vůči ženám, které mnozí považují za neslučitelné s moderními evropskými hodnotami, přináší více než jeden a půl milionu migrantů, kteří loni dorazili do Německa, na kontinent také nevídané a vzácné kmeny chorob. Nově příchozí a jejich nemoci tak způsobují tlak na německý systém zdravotní péče, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Všichni migranti jsou při příjezdu do Německa jsou povinni podrobit se lékařskému vyšetření. Němečtí lékaři se potýkají s vysokým počtem případů posttraumatických stresových poruch, zároveň ale zjišťují, že je stále obtížnější diagnostikovat choroby, které byly v Německu dávno vymýceny, ale které jsou stále ještě běžné na Středním východě a v Africe.

Nemoci trávícího traktu, jaterní choroby, svrab a tuberkulóza (TBC), to vše jsou nemoci běžně se vyskytující mezi migranty. Henning Mothes z fakultní nemocnice v Hamburku uvedl, že němečtí lékaři často bojují s diagnostikou příznaků TBC, protože ty symptomy, které se u běženců vyskytují, nejsou typické, a nemoc tak často zůstane nediagnostikována. Lékaři si prý nyní uvědomují třeba to, že každý migrant s bolesti břicha musí být na tuto nemoc testován.

Další onemocnění běžné v arabském světě, ale pro Evropu velmi netypické, je parazit, který se nachází u lišek a psů a který může být přenesen na člověka. Parazit může způsobovat vážné poškození jater, způsobuje velké cysty, které se obtížně diagnostikují, a jen zkušený odborník je schopen je vyoperovat. V případě, že se parazit rozšíří do břicha, nemoc se pak stává neoperovatelnou, píše server Breitbart.

Mnohé z těchto nemocí, které migranti přináší, prý však pro běžnou populaci nejsou nakažlivé, přesto se loni objevilo několik případů vysoce nakažlivých chorob, které se šíří mezi migranty. V jednom případě šlo o tropickou masožravou bakterii, která se šíří na území Islámského státu a která zanechává své oběti strašlivě znetvořené.

V azylovém domě v Rakousku se pak objevilo smrtelné bakteriální onemocnění. Tento objev vyvolal poplach, když bylo oznámeno, že pokud zůstane nemoc neodhalena a neléčena, může mít tato bakterie stejnou úmrtnost jako virus ebola.

                                                                                                   2.

Mezi uprchlíky se šíří TBC. Čeští lékaři je chtějí posílat na rentgen 28. července 2015  2:01 Lékaři navrhují opatření proti zavlečení tuberkulózy do Česka. Uprchlíci z rizikových zemí, jako je například Ukrajina, kde je velký výskyt TBC a neočkuje se tam proti ní, by podle nich měli povinně projít rentgenovým vyšetřením a tuberkulinovým testem 

Lékaři se častěji setkávají s případy nemocných tuberkulózou. Ta se přitom u nás u starších dětí přestala přeočkovávat v roce 2009 a novorozenci nejsou povinně očkováni od roku 2010.„Ve statistikách se to ještě nemělo šanci projevit, ale kolegové lékaři, kteří se nemocí zabývají, letos říkají, že vnímají nárůst počtu nemocných,“ říká lékař Rolando Arias, který původně děti naočkovat nenechal, ale teď o tom vážně uvažuje.„Slyším od lékařů, že se nakazilo víc lidí mezi běžnými rodinami, tedy tam, kde tuberu dřív nebyli zvyklí vídat,“ řekl. Doposud je totiž nemoc považována za nákazu bezdomovců, špatně živených národů či lidí s oslabenou imunitou, jako jsou třeba senioři v nemocnici.TBC mají často přistěhovalci z východní Evropy a z AfrikyNěco podobného řeší i v Německu. Frankfurter Allgemeine Zeitung před časem přinesl obsáhlou dvoustránkovou reportáž o tom, jak v okolí Frankfurtu mezi přistěhovalci existují stovky lidí s neléčenou nemocí.„Více než polovinu nemocí přinesli pacienti ze zahraničí. Častá je nemoc mezi přistěhovalci z východní Evropy a z Afriky,“ řekl FAZ Udo Götsch, šéf Infekčního oddělení na ministerstvu zdravotnictví. Což je vzhledem k příjmu uprchlíků aktuální otázka i v Česku.

To potvrzuje i primářka pneumologické kliniky Thomayerovy nemocnice Martina Vašáková, která o tuberkulóze mluví jako o „spící hrozbě“.„Ukazuje se, že tuberkulóza napadá pacienty nenápadně, a to ty, jejichž imunitu oslabila léčba jiné nemoci, třeba roztroušené sklerózy,“ říká lékařka s tím, že právě to je jeden z důvodů, proč se nemoc nyní objevuje i u „spořádaných“ lidí, nejen u bezdomovců jako dosud.Nové vakcíny se nevyvíjejíNěmečtí lékaři navíc upozorňují, že přibývá odolnosti TBC na antibiotika a nové vakcíny se prakticky nevyvíjejí už přes šedesát let, takže může přijít problém v podobě obtížně léčitelných epidemií.A nejde jen o Německo. „Velká Británie právě teď také řeší velký problém zavlečené tuberkulózy. Naše odborná lékařská společnost se tomu chce vyhnout, proto jsme v souvislosti s uprchlíky navrhli opatření, jak Česko chránit,“ říká Stanislav Kos, člen České pneumologické a ftizeologické společnosti, což jsou lékaři, kteří se právě léčbou tuberkulózy zabývají.Jejich návrh spočívá v tom, že běženci ze zemí, kde je velký výskyt TBC, což je například Ukrajina, by prošli rentgenem plic a kožním testem ke zjištění možné nákazy, a pokud by se potvrdila, místo do uprchlického tábora by zamířili do léčebny. „Rozhodovat by o tom měli praktičtí lékaři. Je to opatření na zábranu šíření TBC u nás, nic diskriminačního,“ říká Kos.Léčba tuberkulózy je zdlouhavá a nákladná. Celkem se u nás léčilo loni 5 363 nakažených lidí a náklady na péči o ně přesáhly 450 milionů korun.

                                                                                  3.

Lékaři varují! Šíří se velmi agresivní bakterie, která rozežírá lidské těloBakterie je velmi agresivní a vředy se mohou přenést na lidi, kteří se ocitnou v její blízkostiV Austrálii se objevila "zombie" bakterie, která rozežíráním lidské tkáně způsobuje vážné kožní komplikace, které v extrémních případech mohou vést až k amputacím.

Vředy Buruli jsou infekční onemocnění, se kterým se můžeme setkat především v Africe a v některých částech Austrálie a způsobuje ho bakterie Mycobacterium ulcerans. O její existenci se ví již desetiletí, ale v současnosti jeho výskyt enormně narostl.

Lékaři stále nedokáží s jistotou vysvětlit, odkud se bakterie bere a co nárůst onemocnění způsobuje. Podle dosavadních výzkumů se domnívají, že bakterii šíří infikovaní moskyti nebo vačice, které mohly být prvotními oběťmi vředu Buruli.

Na začátku ranka na kůži vypadá jako běžný "pupenec" po štípnutí moskyta. O několik měsíců později se však kulatá ranka zvětšuje a zařezává se stále více do tkáně. Pokud se onemocnění včas zjistí, je poměrně snadno léčitelné. Pokud ne, může dojít k vážnějším komplikacím. Mnozí z postižených potřebovali chirurgický zákrok, při kterém jim museli amputovat končetiny.

Expert na infekční choroby Ausstin Health zdůrazňuje, že se onemocnění nesmí ignorovat. Podle něj je nutné zintenzivnit současný výzkum, neboť hrozí, že se bakterie může rozšířit i do dalších států.

Podle něj je bakterie velmi nepředvídatelná a upozorňuje, že nákaza nepostihuje pouze oslabené nebo nemocné, ale i zdravé osoby bez rozdílu věku a pohlaví. Nebezpečná bakterie se objevila i u turistů. V loňském roce se nakazilo dosud nejmladší dítě, u kterého nemoc zaznamenali. Dvouletému chlapci bakterie napadla nos a dokonce hrozila ztráta zraku.

749peoq6https://www.youtube.com/watch?v=ICeb32qYnQY

Vlcsnap-error123

 Vlcsnap-error920

http://1gr.cz/fotky/idnes/13/071/cl6/TOP4c4df0_n.JPG

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Cznews.bloger.cz | 1.10.2016 18:03
To jsou Kurvy to snad ne.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a jedenáct