Okamurovi došla trpělivost se šéfem Pirátů: Chcete euro, přiznejte se. Je otřesné, co tu musím poslouchat. Jste podrazácká a lživá strana

Napsal Cznews.bloger.cz (») 13. 10. 2017, přečteno: 1374×
image_26.jpg

Okamurovi došla trpělivost se šéfem Pirátů: Chcete euro, přiznejte se. Je otřesné, co tu musím poslouchat. Jste podrazácká a lživá strana.

Image_27

 

12. 10. 2017 22:34

Podle průzkumů černí koně voleb, kteří by měli uspět ve svém boji o Poslaneckou sněmovnu. Piráti a SPD. Lídři obou stran – Ivan Bartoš (Piráti) a Tomio Okamura (SPD) – se zúčastnili diskuse s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov.

My jsme Pirátskou stranu založili před osmi lety. Z nuly jsme vstoupili do české politiky, mysleli jsme si, že to bude rychlejší,“ řekl úvodem Bartoš mířící za deseti procenty v nadcházejících volbách. Okamura pak o svém hnutí hovořil jako o velkém subjektu, o členství, o něž mají zájem tisíce lidí. 

„Myslím si, že Piráti neoslovují svou politikou ty samé lidi, které oslovuje Tomio Okamura,“ podotkl pak Bartoš a vyzval Okamuru k vysvětlení, zda mu skutečně poslal lobbista Hrdlička finance na to, aby učinil protipirátskou kampaň. „Takto mě hrubě osočit. Pana Hrdličku jsem v životě neviděl,“ poznamenal Okamura, jenž byl zjevně rozčílen. Když mu pak Bartoš skočil do řeči, Okamura jej okamžitě okřikl. „Neskákejte mi do řeči, umíte se chovat,“ řekl rázně. 

„Nevím, co nám tu podsouváte. Koukám, že jste okoukal metody osočování,“ zmínil Okamura a znovu odmítl, že by jej někdo financoval.

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Oba muži se pak utkali v tématu migrační krize. „Nám nevadí ten, kdo se přizpůsobuje, nám vadí ten, kdo tady šíří nepřátelskou ideologii, což je islám,“ zmínil Okamura. „Uprchlíci sem neproudí,“ sdělil Bartoš a podotkl ale i to, že Piráti nejsou žádní vítači. 

„Odmítáme islám v České republice. Podle policejní zprávy, oficiální, je na našem území 1 300 nezákonných migrantů. Naivní představa Pirátů je, že by se dalo selektovat teroristy a ekonomické migranty. Až když někoho člověk zavraždí, poznáme, že je terorista,“ burácel následně Okamura za velké vřavy přítomných. Hádka pak nastala i o euro. „Přiznejte to, že chcete euro,“ burácel Okamura na Bartoše. 

Následně přišlo na přetřes téma anexe Krymu a výroků prezidenta Zemana. „Eskalace formou vojenské intervence nikdo nechce. Zahraniční politiku pak formuje vláda, nikoliv pan prezident,“ sdělil Bartoš a vyjádřil se i k sankcím, které nás podle něj nijak neovlivňují. 

„Sankce nefungují,“ řekl pak Okamura s tím, že by chtěl sankce zrušit. „Neurčujme cizím národům nedemokraticky, co smějí a co ne,“ rozlítil se Okamura a poukazoval na fašizující tendence. 

Oba muži se pak dostali do hádky poté, co Bartoš řekl, že Okamura chce vystupovat z Evropské unie. „Nechci vystupovat, chci referendum,“ řekl jasně Okamura. „Sami občané by měli rozhodovat o své budoucnosti. Evropská unie je nereformovatelná,“ domnívá se Okamura se slovy, že je třeba nastolit jiný evropský model spolupráce, bez diktátu Bruselu. 

„Pokud by nějaké referendum bylo, Piráti by přesvědčovali lidi, že ten Czexit by republiku znevýhodnil,“ poznamenal Bartoš nesouhlasně s Okamurou.

Do hádky se pak muži dostali poté kvůli sestavování kandidátních listin. Bartoš totiž nařkl Okamuru z toho, že SPD není demokratickou stranou. „Plácáte nesmysly. Piráti jsou podrazácká a lživá strana,“ rozčílil se Okamura. „Přestaňte už lhát. To je neuvěřitelné, co tady poslouchám. To je otřesné, co tady musím poslouchat,“ sdělil Okamura. „Ať si lidé vezmou stanovy SPD a podívají se sami,“ zareagoval Bartoš, jehož strana je podle jeho slov transparentní.

Okamura pak ve svých prioritách zmínil, že chce uzákonit odvolatelnost politiků a přímou hmotnou odpovědnost zákonodárců. Bartoš pak rovněž zmínil své priority. „Ve státním rozpočtu peníze jsou. Nejdůležitější pro nás jsou vzdělání, revize důchodů a důchodového systému. Třetí oblastí je zdravotnictví,“ zmínil Bartoš. Okamura pak ještě zdůraznil omezení byrokratizace. 

Bartoš se závěrem Okamury zeptal, zda SPD bude připravovat na příští týden nějaký protipirátský leták. „Nechte se překvapit. Volební strategii odtajňovat nebudu. Určitě nějaké volební noviny vydávat budeme a nějaká zmínka o vás tam bude,“ zakončil Okamura s přáním hezkého večera. „Vy to ještě moc prožíváte,“ podotkl k Bartošovi.

Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)

  • SPD

  • Hlavní město Praha

  • poslanec

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Tomio-Okamura-13074

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a nula