Kdo nectí zájmy občanů vlastní země, není hoden jí vládnout

Napsal Cznews.bloger.cz (») 21. 2. 2017, přečteno: 1092×
541379.jpg

541379_2

Kdo nectí zájmy občanů vlastní země, není hoden jí vládnout.

MICHAELA HOLUBKOVÁ

Moji drazí přátelé, jsem opravdu velmi poctěna vaší přízní. Děkuji vám za vaše milá a upřímná slova. Jak jsem již napsala, jsem úplně obyčejný člověk. Říkám to, co si myslím a cítím. A zároveň to považuji za svou povinnost vůči všem, kteří milují svou vlast. Za povinnost vůči své vlasti. Jí děkuji za to, že jsem. Jí děkuji za to, že vím, kdo jsem. Jí děkuji za to, že vím, kde mám své kořeny. Jí děkuji za to, že mi dává domov. Co bych byla bez své vlasti?

 

Už jako malá jsem ráda čítávala o naší historii. O minulosti naší krásné země. Obdivovala jsem a dodnes obdivuji všechny ty statečné, ať to byli významní králové, udatní bojovníci, či zcela anonymní prostí občané. I dnes, stále znovu a znovu, se k těm knihám vracím. Nacházím v nich neskutečné moudro a poselství pro všechny další generace.

Je mi moc líto, že náš národ přestal být jednotný. Každý se jen pere za to své. Kam se ztratila láska k bližnímu? Kam se ztratilo všechno to, co naši předci po staletí budovali? Nevím, jak vy, ale občas mívám pocit, jako by lidé pociťovali spíše hanbu, za to, že jsou Čechy. Vždyť naši předci nám dali do vínku spoustu úžasných vlastností. Kam se najednou vytratily? Proč začalo mít navrch pokrytectví, zbabělost, závist, lhostejnost, sobectví…?

 

Vlastenectví se už nenosí, jako by to mělo být něco prašivého. Zkuste někomu říci, že jste hrdí na náš národ, naši vlast. Většinou vás v tom lepším případě označí za blázna a vyjmenuje vám milion důvodů, proč je to hloupost. Já jejich názor nesdílím. Vlastenectví bylo, je a bude. Je v každém z nás, jen je třeba jej probudit. Mnozí namítají, že je to hloupost. Není. Je třeba se vrátit k našim kořenům. Je třeba zastavit se v naší uspěchané době. Je třeba začít učit naše děti uznávat skutečné hodnoty. Protože pokud tak neučiníme, hrozí našemu národu skutečně zánik.

 

Smutnou pravdou je, že politika tohoto státu k tomu značně nahrává. Vysoká nezaměstnanost, špatný sociální systém, katastrofální zahraniční politika. To vše z nás dělá otroky vlastní země. To vše z nás dělá otroky vlastní existence. To vše z nás dělá cizince ve vlastní zemi. Nechali jsme se tak dlouho tlačit ke zdi, až najednou nevíme kudy kam. Nedokážeme rozlišit, co je pravda a co lež. Nedokážeme rozpoznat, co je správné a co ne.

 

V prvé řadě bychom si měli uvědomit, kdo jsme, kde máme kořeny. Je třeba si uvědomit, že našim mocipánům na nás občanech pramálo záleží. Pro ně je občan jen pouhým inventářem, nic víc. Našim mocipánům nezáleží na tom, co si myslíme, co skutečně chceme. Jim jde jen o koryta, moc a peníze. O nic jiného. Na občana si vzpomenou jen když se blíží volby, to je jim občan skutečně dobrý. Tak nám začnou rozdávat balónky a kdovíco ještě. Začnou nás jak nejposlednější žebráky krmit koblihami, abychom viděli, jak moc jim na nás záleží. Slibují „nemožné na počkání a zázraky do tří dnů“. A občan uvěří. A po volbách? Už zase se k nám neznají. Dostali, co potřebovali a už nás nepotřebují. Oni nás jen sprostě využívají, aby mohli prosazovat svoje zájmy a na blaho občanů kašlou. Taková je skutečná smutná realita. Kam až to došlo víme dobře všichni.

 

 

 

Takové vládce my ale přece nechceme! Ten, kdo ignoruje a nectí zájmy občanů své země, není hoden jí vládnout. Je mezi námi spousta lidí, kteří by dokázali tuto naši zemi lépe spravovat a vrátit tam, kam odjakživa patří. Nic ale nepřichází samo. Každý z nás proto musí něco udělat. Vyjděte do ulic. Poznávejte další lidi. Hovořte s nimi o tom. Hledejte ty, kteří jsou podle vás ti praví. Dobře poslouchejte a pečlivě vybírejte. Nedejte na řeči a sliby, podle skutků vybírejte. Vím,že dokážeme naši zemi vládnout sami a dobře. Naše země povstane, jak Fénix z popela, zásluhou nás všech. Lidé tvoří národ a národ tvoří stát. Proto se spojme a bojujme společně za správnou věc. Bojujme o naše místo zde na zemi, za naši vlast, za náš národ. Všichni svorně, jak bratři a sestry. Ruku v ruce. Jedině tak dosáhneme vítězství.

541379_3

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a pět