Alláhu, znič je všechny, vyzval imám a šel si pro sociální dávky. V Evropě jsou prý takových stovky. Jeden dokonce pobírá na deset osob.

Napsal Cznews.bloger.cz (») 1. 9. 2017, přečteno: 2124×

Alláhu, znič je všechny, vyzval imám a šel si pro sociální dávky. V Evropě jsou prý takových stovky. Jeden dokonce pobírá na deset osob.

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute upozorňuje na oblíbenou praxi radikálních imámů a džihádistů v západoevropských zemích, kteří žijí ze sociálních dávek, a přesto vyzývají k zabíjení křesťanů a boji proti demokratickému systému.

ak uvádí Kern, rekordmanem mezi radikálními imámy bude patrně Abu Ramadan, který v roce 1998 přišel z Libye do Švýcarska. „V roce 2004 získal azyl, když uvedl, že jej libyjská vláda pronásleduje pro jeho členství v Muslimském bratrstvu. Od té doby ‚šikanovaný‘ imám nashromáždil na sociálních dávkách přes 600 000 dolarů. Nikdy přitom neměl stálé zaměstnání a hovoří jen minimálně francouzsky nebo německy,“ píše americký publicista.

Čtyřiašedesátiletý imám se může brzy těšit ve Švýcarsku na důchod, ale nezdá se, že by byl své druhé vlasti příliš vděčný. „Alláhu, žádám tě, abys zničil nepřátele našeho náboženství. Židy, křesťany, hinduisty, Rusy a šíity. Alláhu, žádám tě, abys je všechny zničil a vrátil islámu jeho dávnou slávu,“ pronesl při svém nedávném kázání a vedle toho také vyzval k zavedení muslimského práva šaría ve Švýcarsku.

Stejně nepochopitelná situace však panuje i v dalších západoevropských zemích. „V Rakousku pobíralo více než dvanáct džihádistů sociální dávky, ze kterých si platili své výlety od Sýrie. Radikální dvaatřicetiletý imám Mirsad Omerovič tak získal několik set tisíc eur; dávky od rakouských úřadů dostával mimo jiné i na svých šest dětí,“ uvádí Kern s tím, že stejně štědré jsou k džihádistům také úřady v Belgii.

„Strůjci teroristických útoků v Bruselu a Paříži, při kterých bylo v roce 2015 a 2016 zavražděno 162 lidí, dostali na sociálních dávkách více než 50 000 eur. Dalších asi 120 000 eur dostaly desítky džhádistů v Brabantu a Bruselu. Po svém návratu z Islámského státu zase dostávalo 16 džihádistů podporu v nezaměstnanosti. Mluvčí belgického premiéra Fred Cauerlier k tomu řekl, že v Belgii vládne demokracie a stát nemá nástroje, jak zjistit, na co příjemci sociálních dávek své peníze vynakládají.“

Ve Velké Británii zase radikální islamista Salman Abedi, který spáchal teroristický útok v Manchesteru, financoval své teroristické plány ze studentských půjček. „Daňoví poplatníci mu tak přispěli za rok 2015 asi 7000 librami a v dalším roce přibližně stejnou částkou. Vedle toho dostával týdně 250 liber jako příspěvek na bydlení. Na pět a půl roku odsouzený imám Anjem Choudary pak vytáhl z kapes britských daňových poplatníků 140 000 liber,“ konstatuje Kern.

Tuniský radikál Anis Amri, který spáchal teroristický útok na vánočních trzích v Berlíně a vystupoval pod asi deseti různými identitami, rovněž žil ze sociálních dávek. „Více než 20 % německých muslimů bojujících v Sýrii a Iráku i nadále žije ze sociálních dávek,“ píše Kern a dodává, že obdobně bezzubé jsou vůči džihádistům úřady také ve Francii, Dánsku, Švédsku nebo Nizozemsku. Tedy všude v Evropě, kde žije početnější muslimská komunita.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a jedenáct